لبخند زدن سلامت بهداشت دریافت بهداشتی

لبخند زدن: سلامت بهداشت دریافت بهداشتی وزارت بهداشت اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی از کشورها منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دول

برخی از کشورهاث منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دولت حل پرسشها شرکت‌های دانش بنیان است 

بعضی از کشورها منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دول

معاون اول رییس جمهور: بعضی از کشورها منطقه بی جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می کشند اراده دولت حل پرسشها شرکت های دانش بنیان است

عبارات مهم : اقتصاد

برخی از کشورهاث منطقه بی جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می کشند اراده دولت حل پرسشها شرکت های دانش بنیان است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دیدار خود از دستاورد های پارک فناوری پردیس تاکید کرد: مجموعه ای که در این پارک مورد دیدار قرارگرفت جهت هر ایرانی علاقمند به آینده و توسعه کشور نقطه قوت و دلگرم کننده است و امیدوارم که پارک فناوری پردیس به یکی از موفق ترین مجموعه های فناوری کشور با حجم بالای صادرات تبدیل شود.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در نشست با کارآفرینان، منتخبین استارت آپ ها و واحدهای دانش بنیان پارک فناوری پردیس اظهار داشت: اقتصاد کشور عزیزمان ایران اقتصادی نفتی است و از زمانی که نفت در این کشور کشف و استخراج شد، یک منبع درآمدی مهم بوجود آمد که اقتصاد کشور به آن متکی شد.

بعضی از کشورها منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دول

وی افزود: متاسفانه اقتصاد کشور به طور جدی به درآمدهای نفتی متکی شد و در مواقعی که قیمت نفت زیاد کردن یافت، دولتمردان دغدغه ای جهت نحوه اداره کشور نداشتند آیا که منابع سرشار درآمدهای نفت حتی ضعف های نحوه اداره کشور را می پوشاند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: متاسفانه درآمدهای نفتی اجازه نمی دهد که حتی ضعف های نحوه اداره کشور مشخص شود و حتی اگر در مقطعی نظام کارشناسی کشور متلاشی و دچار آسیب شود کسی فکر نمی کند که اتفاق بدی افتاده و به این عنوان توجه نمی کند که تصمیمات نادرست ناشی از ضعف بدنه کارشناسی می تواند آینده کشور را به خطر بیندازد.

برخی از کشورهاث منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دولت حل پرسشها شرکت‌های دانش بنیان است 

جهانگیری با اشاره به اینکه دو خطر درآمدهای نفتی را ترساندن می کند خاطر نشان کرد: یکی از این خطرات این است که ممکن است روزی درآمدهای نفتی به آخر برسد و کشور را مبتلا به فقر و بد بختی کند.

وی افزود: زمانی می گفتیم که چاه های نفت را به روی بعضی کشورها ببندیم و باورمان این بود که کشورهای نفتی می توانند از طریق عدم فروش نفت غرب را تنبیه کنند ولی در سالهای تحریم مشاهده شد که اتفاق تصویر رخ داد و غربی ها با عدم خرید نفت ما را تحریم کردند و در تحریم سقف تعیین کردند که کشور عزیزمان ایران نتواند بیش از یک میلیون بشکه نفت بفروشد.

معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: ما به ناچار باید به دنبال آن باشیم که اتکاء اقتصاد کشور به نفت را کم کردن دهیم و رهبر معظم انقلاب نیز بارها فرموده اند که اقتصاد کشور نباید به درآمدهای نفتی متکی باشد.

بعضی از کشورها منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دول

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 3 میلیون نفر بدون کار در کشور وجود دارد اظهار داشت: ما در منطقه ای هستیم که رقبای جدی داریم و بعضی از این کشورها بی جهت و گویا از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می کشند و این در حالی است که کشور عزیزمان ایران جزو قدرتمند ترین کشورهای منطقه است و از نظر توانمندی و تمدن در جایگاه نخست منطقه قرار دارد.

جهانگیری اضافه کرد: البته کشوری که می خواهد چنین موقعیتی داشته باشد باید از اقتصاد نیرومند برخوردار باشد و اتکاء آن به درآمدهای نفتی کم باشد.

برخی از کشورهاث منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دولت حل پرسشها شرکت‌های دانش بنیان است 

معاون اول رییس جمهور افزو: این که گاهی گفته می شود اتکاء اقتصاد کشور را از نفت به سمت کشاورزی، معادن و یا توریسم هدایت کنیم ممکن است توصیه خوبی باشد ولی کشاورزی و معدن نیز نمی تواند جایگزین درآمدهای نفتی باشد.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین و مهم ترین وقت و سرمایه کشور عزیزمان ایران دانش و مغز جوانان تحصیلکرده کشور هست، خاطر نشان کرد: کشور عزیزمان ایران در برخورداری از مهندسین در جایگاه چهارم دنیا واقع شده است است و امروز جوانان تحصیلکرده کشور مجموعه ای هستند که می توانند بخش زیادی از مسئله اتکاء اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی را حل و فصل کنند.

بعضی از کشورها منطقه بی‌جهت و از روی توهم جهت ما شاخ و شانه می‌کشند اراده دول

جهانگیری با اشاره به بازدیدهای خود از بعضی دانشگاه های کشور تصریح کرد: در دیدار از بعضی دانشگاه ها نظیر دانشگاه صنعتی شریف مشاهده کردم که مراکز رشد و علم و فناوری در کنار دانشگاه فعال هستند تا ایده ها را به فناوری و محصول تبدیل کنند.

معاون اول رییس جمهور گفت: هر اقدامی که بخواهد در کشور انجام شود در وهله نخست نیازمند شکل گیری اراده در سطوح اوج است و خوشبختانه مدتی است که مقام معظم رهبری خود پرچم دار توسعه علم و فناوری در کشور شده است اند و دولت نیز پای این عنوان ایستاده هست.

وی ادامه داد: البته متاسفانه هنوز ساختارها، مقررات، قوانین و آیین نامه های کشور همان قوانینی هستند که جهت اقتصاد نفتی تدوین شده است اند که مورد نیاز است اصلاحاتی در آنها ایجاد شود.

جهانگیری خاطر نشان کرد: اصلاح قوانین و مقررات وظیفه ماست و مهم این است که شرکت های دانش بنیان اراده کافی و به ملت و کشور علاقه داشته باشند و خواهان پیشرفت کشور باشند و در پرسشها و موانع شانه خالی نکنند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه در یک کشور در حال توسعه وجود موانع و مزاحمت هایی در پیش روی انجام کارهای نو و تازه امری طبیعی است گفت: البته ما به سرعت به دنبال اصلاح مقررات و قوانین مزاحم خواهیم بود و تلاش خواهیم کرد زیرساخت های مورد نیاز و مسیر توسعه را جهت شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه صنعت کشور نیز باید مجهز به فناوری های روز باشد گفت: متاسفانه ساختارهای بنگاه های اقتصادی کشور ساختارهای فناورانه نیست و ترکیب نیروی انسانی در این بنگاه ها نیازمند اصلاح هست. تحقیق، توسعه و آموزش نیروی انسانی در این بنگاه ها مناسب نیست و ماشین آلات مورد استفاده در کارخانه ها کهنه هستند و از چنین کارخانه هایی نمی توان انتظار داشت که محصول رقابتی خارج شود.

جهانگیری با تاکید بر اینکه شرکت های صنعتی موجود در کشور باید به علم و فناوری مجهز شوند تصریح کرد: باید محصول کارخانه ها و شرکت های صنعتی محصولی خوب و رقابتی باشد آیا که نمی توانیم به مردم بگوییم که کالاهای موجود را حتی اگر کیفیت مناسب ندارند خریداری کنید.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه اراده دولت بر این است که پرسشها شرکت های دانش بنیان را مرتفع کند گفت: دولت مصمم است تسهیلات مورد نیاز پیشرفت شرکت های دانش بنیان را فراهم کند تا این شرکت ها رشد کنند و در سطح دنیا مطرح گردند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری جهت حمایت از تولید داخلی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت فهرستی از کالاهای تولید داخل را احصاء کرده و دولت به همه دستگاه ها و شرکت های دولتی ابلاغ کرده است که حق ندارند کالای خارجی که نمونه مشابه آن در کشور تولید می شود خریداری کنند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه سیاست های حمایتی از شرکت های دانش بنیان باید براق و روشن باشد گفت: در اراده دلت جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان تردیدی وجود ندارد و نمونه آن این است که در طرح تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی اشتغال روستایی با سود 6 درصد، شرکت های دانش بنیان مجاز شده است اند که از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان باید محصولاتی صادارت محور تولید کنند گفت: این مناسب نیست که در سبد صادراتی کشور، سهم صادرات کالای دانش بنیان عدد غیرقابل ذکری باشد و امیدوارم شرکت های دانش بنیان به جایگاهی برسند که بتوانند محصولات خود را به آسانی در بازارهای بین المللی عرضه کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این نشست با اشاره به اینکه نسل جوانی که به پا خاسته به دنبال کار آفرینی است و تلاش می کند در جامعه و تفکر اجتماع عوض کردن ایجاد کند گفت: ما باید محیط کسب و کار مناسب در اختیار این جوانان قرار دهیم تا شاهد توسعه و پیشرفت باشیم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این نشست با بیان اینکه صنعت بدون علم و دانش و فناوری محکوم به زوال است گفت: فعالیت های دانش بنیان نیز بدون اتصال به بازار محکوم به فنا هستند و به همین علت باید اتصال مناسبی میان صنعت و فعالیت های دانش بنیان ایجاد شود.

در ابتدای این نشست نیز رییس پارک فناوری پردیس گزارشی از فعالیت ها و اهداف این پارک ارائه کرد و سپس تعدادی از مدیران استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان به بیان نظرات و دغدغه های خود پرداختند.

واژه های کلیدی: اقتصاد | فناوری | اقتصادی | جهانگیری | رییس جمهور | شرکت های دانش بنیان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs