لبخند زدن سلامت بهداشت دریافت بهداشتی

لبخند زدن: سلامت بهداشت دریافت بهداشتی وزارت بهداشت اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پول‌ها در توکیو بانک است / ادعای تازه بابک زنجانی

تسنیم نوشت: بابک زنجانی متهم مهم پرونده نفتی که حکمش اعدامش هم تأیید شده است و تسویه حساب با وزارت نفت مهمترین بخش پرونده وی به شمار می‌رود، به تازگی مدعی شده ا

پول‌ها در توکیو بانک است / ادعای تازه بابک زنجانی

ادعای تازه بابک زنجانی: پول ها در توکیو بانک است

عبارات مهم : مرکزی

تسنیم نوشت: بابک زنجانی متهم مهم پرونده نفتی که حکمش اعدامش هم تأیید شده است و تسویه حساب با وزارت نفت مهمترین بخش پرونده وی به شمار می رود، به تازگی مدعی شده است پول ها در «توکیو بانک» هست.

یک منبع مطلع این خبر را اعلام کرد و گفت که هر چند بابک زنجانی در ادعای جدیدی گفته پول ها در توکیو بانک است ولی با توجه به سابقه قبلی بیانات وی، نمی توان زیاد به این عنوان اعتنا کرد.

پول‌ها در توکیو بانک است / ادعای تازه بابک زنجانی

بابک زنجانی تاکنون ادعاهای متعددی در خصوص محل پول ها و اینکه اصلاً پولی در حساب بانک های خارجی دارد یا خیر، داشته است.

شاید بتوان نخستین ادعای او را اظهاراتش در جلسه دادگاه تاریخ 19 آبان سال 94 دانست که بیان کرد 22 میلیارد یورو پول نقد در حساب یکی از بانک های خارجی دارد. او در هفتمین جلسه دادگاه خود که در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، گفت: «می خواستم آخرین روز دادگاه اعلام کنم ولی چون مجبورم کردید امروز اعلام می کنم، همین الآن 22 میلیارد یورو پول نقد دارم. می خواستم این عنوان را روز آخر دادگاه و زمانی که مردها می گویند بابک زنجانی پولی ندارد، اعلام کنم ولی امروز عنوان را بیان کردم.»

تسنیم نوشت: بابک زنجانی متهم مهم پرونده نفتی که حکمش اعدامش هم تأیید شده است و تسویه حساب با وزارت نفت مهمترین بخش پرونده وی به شمار می‌رود، به تازگی مدعی شده ا

اما چهار جلسه بعد یعنی در یازدهمین جلسه محاکمه که در تاریخ 27 آبان سال 94 برگزار شد، گفت: «از مبلغ 22 میلیارد یورویی که قبلاً اشاره کرده بودم، متأسفانه بانکی که پول ها در آنجا واقع شده است است 12 میلیارد یورو را تأیید کرده و 10 میلیارد را به خاطر ال سی ها و بدهی هایی که داشتم کسر کرده است.»

بهمن سال 94 و در گیر و دار مهلت دو ماهه دادگاه به زنجانی جهت تسویه بدهی با وزارت نفت بود که غلامحسین صادقی قهاره وکیل مدافع شرکت نفتی H.K (یکی از شاکیان زنجانی) گفت زنجانی مدعی شده است پول هایش در بانک چینی «مرچنت» است و پیرو این ادعا، بانک مرکزی شماره حسابی را نزد همین بانک به زنجانی اعلام کرد ولی در نهایت هم خبری نشد.

از دیگر بانک هایی که در پرونده بابک زنجانی، نامش سر زبان ها افتاد، بانک «کُنلون چین» بود ولی این بار و در ماجرای تودیع وثیقه جهت آزادی زنجانی از زندان، رستم شریک تاجیکستانی بابک زنجانی گفته بود حاضر است از طریق بانک «کونلون» ضمانتنامه ای صادر کند که بعد از یک سال قابل وصول می شود.

پول‌ها در توکیو بانک است / ادعای تازه بابک زنجانی

میزان بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت در حکم دادگاه یک میلیارد و 967 میلیون و 500 هزار یورو یعنی حدود 8 هزار میلیارد تومان عنوان شده است است ولی این در حالی است که مسئولان وزارت نفت و دولت همواره از بدهی 13 الی 14 هزار میلیارد تومانی زنجانی به مجموعه نفت نام می برند.

مسئولان وزارت نفت در بیان میزان بدهی زنجانی، ضرر و زیان ناشی از تأخیر در تأدیه بدهی را هم لحاظ می کنند ولی این در حالی است که فعلاً دادگاه در خصوص دادخواست شرکت نفت راجع به ضرر و زیان ناشی از تأخیر در تأدیه بدهی، حکمی صادر نکرده است.

تسنیم نوشت: بابک زنجانی متهم مهم پرونده نفتی که حکمش اعدامش هم تأیید شده است و تسویه حساب با وزارت نفت مهمترین بخش پرونده وی به شمار می‌رود، به تازگی مدعی شده ا

آن طور که وکیل مدافع بابک زنجانی می گوید، بر اساس آنچه دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان مجری حکم بابک زنجانی اعلام کرده، تاکنون از محل تهاتر و واگذاری اموال داخل کشور عزیزمان ایران زنجانی به وزارت نفت، دو هزار میلیارد تومان از بدهی وی به مجموعه نفت پرداخت شده است و اکنون نزدیک 6 هزار میلیارد تومان از بدهی زنجانی به مجموعه نفت باقی مانده هست؛ البته به گفته اصغر هندی مشاور وزیر نفت و مسئول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت، اموال زنجانی روی دست دولت باد کرده و به فروش نمی رود و آنچه هم تاکنون فروخته اند، قابل توجه نیست.

حالا باید دید آیا ادعای اخیر زنجانی مبنی بر وجود پول ها در توکیو بانک صحت دارد یا خیر و این بار بیانات او جهت بازگرداندن پول ها به واقعیت می پیوندد یا نه؛ البته در موارد قبلی هم طبق اعلام زنجانی و وکلایش، پا برجا بودن تحریم های بانکی مانع بازگشت پول ها به کشور شده است است.

پول‌ها در توکیو بانک است / ادعای تازه بابک زنجانی

آن طور که مسئولان قضایی بارها گفته اند و آن طور که در حکم دیوان عالی کشور آمده، زنجانی در صورت تسویه بدهی می تواند از ارفاقات قانونی آینده نگری شده است در قانون استفاده کند؛ البته سر اینکه ارفاقات قانونی لغو شدن حکم اعدام اوست یا خیر، بحث های زیادی مطرح است.

توکیو بانک که زنجانی مدعی شده است در آنجا پول دارد، در سال 1946 شروع به کار کرده و در سال 1996 با بانک میتسوبیشی اقدام شده است و بانک توکیو میتسوبیشی تشکیل شده است هست. دفتر مرکزی این بانک در «نیهون باشی» توکیو و در مجاورت بانک مرکزی ژاپن قرار دارد. آن طور که در سایت ها آمده، این بانک شریک نزدیک وزارت دارایی و بانک مرکزی ژاپن است و در دوران بعد از جنگ جهانی دوم، نقش مهمی ایفا کرده است.

این بانک، تنها بانک ژاپنی است که مشتریان غیر ژاپنی آن زیاد از مشتریان ژاپنی هستند.

بابک زنجانی از 9 دی 92 در زندان به سر می برد و آن طور که حجةالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه گفته، زنجانی به تازگی جهت انجام بعضی تحقیقات در جهت بازگرداندن پول ها در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته است.

واژه های کلیدی: مرکزی | دادگاه | ادعای اخیر | بابک زنجانی | وزارت اطلاعات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs